Kompletní nabídka výkonů

Depilace laserem

(odstranění chloupků laserem Candela GentleLase Pro-U)

Depilace laserem na lékařském pracovišti umožňuje trvalé odstranění nežádoucího ochlupení (lékařská laserová depilace - princip viz níže). Naše ambulance v Brně disponuje alexandritovým depilačním laserem americké výroby Candela GentleLase Pro-U. Dříve používané diodové depilační lasery MeDioStar XTSoprano XL a Soprano XLi jsme již vyřadili pro jejich zastaralost.

Principem lékařské laserové depilace (jen terminologicky přesnější je pojem laserová epilace) je přednostní vychytávání laserového světla pigmentem v koříncích chloupků, aniž by se spálila okolní tkáň. Chloupky světlé proto reagují na laserovou depilaci mnohem hůře než tmavé (čím tmavší a silnější chloupky, tím pro laserovou depilaci lépe !). Pro všechny typy vysokovýkonových depilačních laserů stále platí, že laserová energie efektivně zničí pouze kořínky (folikuly) pigmentovaných chloupků, které jsou v okamžiku laserového ošetření v růstové fázi. Množství kořínků v růstové fázi není možné ovlivnit, v nejčastěji depilovaných oblastech těla (třísla, podpaží, lýtka) obvykle kolísá okolo 20% z celkového počtu folikulů. Interindividuální variabilita je však značná. K dosažení požadovaného efektu depilace je proto nutné vykonat více laserových depilací, jejich celkový počet ale bohužel není možné dopředu odhadnout. U oblastí těla jako jsou třísla, podpaží, lýtka jde v průměru o čtyři až šest laserových depilací, vždy s pravidelným odstupem. Pokud je kořínek jednou lékařským depilačním laserem zničen, znovu se již neobnoví (efekt je trvalý) - nové chloupky se po narození už nezakládají, jen vlivem pohlavních hormonů (především během puberty) tmavnou a zesilují.  

Chloupky bez pigmentu depilační laser nezasáhne vůbec. Je to problém nejen chloupků šedivých, ale i tzv. lanuga - jemné, velmi světlé chloupky v obličeji u žen, na zádech mladých můžů atd. U tohoto ochlupení není možné vyloučit, že během let některé jemné a světlé chloupky ztmavnou, zesílí a začnou reagovat na laserovou depilaci. Tento proces může mít různé příčiny a nejde často nijak ovlivnit (urychlit, nebo naopak úplně zastavit). U žen může být způsoben vyšší reaktivitou chlupových kořínků na tzv. androgenní hormony, případně zvýšenou hladinou těchto hormonů (může potom pomoci hormonální antikoncepce s tzv. antiandrogenním efektem), resp. nedostatkem ženských hormonů po přechodu (efektivní může být substituční léčba v režii gynekologa). U mužů často chloupky zad tmavnou ještě více let po pubertě. Do ukončení tohoto vývoje není laserová depilace zad zcela efektivní, likviduje jen aktuálně přítomné tmavé ochlupení, jemné a světlé chloupky přežijí a v průběhu dalšího života mohou tmavnout. 

Celkový počet laserových depilací je tak dán více faktory. Kromě dodržování předepsaných intervalů mezi laserovými depilacemi záleží především na množství kořínků v růstové fázi během depilace laserem (nelze ovlivnit), na velikosti a barvě chlupových kořínků (tmavší a silnější chloupky reagují lépe), na použité energii dostatečně výkonného depilačního laseru (určuje pouze erudovaný lékař) a na správné vlnové délce laserového světla (dáno typem přístroje - zlatým standardem depilačních laserů je t.č. vlnová délka 755 a 810 nm).

Důležité upozornění: minimálně několik týdnů před depilací laserem nesmí být chloupky vytrhávány, jinak klesá účinnost laserové depilace. Holení a stříhání zakázáno není. Před laserovým výkonem je nutné chloupky velmi dobře oholit, nejlépe v den ošetření ráno nebo alespoň večer před laserovým zákrokem. V opačném případě je laserová depilace zbytečně bolestivá, zvyšuje se riziko puchýřků a stroupků (jde o rozdíl proti starším laserům, které vyžadovaly "strniště"). Dvanáct hodin před laserovou depilací není vhodné protírat kůži pleťovým mlékem, krémem ani antiperspirantem (může se jinak snížit efekt laserové depilace). Před laserovou depilaci diodovým laserem (Soprano XL a XLi) nevadí lehké opálení, pro alexandritový laser Candela je však snědší kůže problém, hrozí spálení opálené pokožky. Následně je po depilaci laserem zcela striktně zakázáno slunění jen na dva až tři týdny (obvykle stačí použít mechanické krytí oděvem nebo kvalitním a pravidelně nanášeným UV filtrem s SPF 50+).

Pozornezaměňujte, prosím, naše lékařské vysokovýkonové depilační lasery s nelaserovými fototerapeutickými přístroji (např. kosmetické IPL - pulzní světlo), jež nevyžadují přítomnost lékaře a v žádném případě nemohou zaručit často proklamovaný trvalý efekt depilace. Tyto kosmetické (nelékařské) přístroje mají, bohužel, velmi nízký výkon a řadu balastních vlnových délek a skutečně nedokáží zničit všechny zárodečné buňky chlupových kořínků, pouze jejich růst přechodně utlumí, podobně jako např. depilace voskem (cena těchto kosmetických procedur však bývá, bohužel, nesrovnatelná ... ).

Fotografie

MUDr. Mojmír Müller - Laserová depilace MUDr. Mojmír Müller - Laserová depilace MUDr. Mojmír Müller - Laserová depilace MUDr. Mojmír Müller - Laserová depilace MUDr. Mojmír Müller - Laserová depilace MUDr. Mojmír Müller - Laserová depilace MUDr. Mojmír Müller - Laserová depilace MUDr. Mojmír Müller - Laserová depilace MUDr. Mojmír Müller - Laserová depilace MUDr. Mojmír Müller - Laserová depilace MUDr. Mojmír Müller - Laserová depilace

Ceny

Cena jedné depilace naším nejnovějším depilačním laserem Candela GentleLase Pro-U (upřesnění viz pod tabulkou): 

Ceny 1 laserové depilace    
- horní ret:   800 Kč
- brada:   1200 Kč
- srůst obočí:   600 Kč
- korekce holeného obočí:   1500 Kč
- obličej (tváře, rty a brada)   3000 Kč
- ušní boltce:   2000 Kč
- přední plocha krku (zarůstající vousy aj.):    1500 Kč
 
- podpaží (samozřejmě obě):   1500 Kč
- paže:   3500 Kč
- předloktí:   3000 Kč
- ruce od zápěstí po prsty:   1500 Kč
 
- okolí prsních dvorců:   1500 Kč
- hrudník:   od 4000 Kč
- břicho:   od 4000 Kč
 
- ramena:   2500 Kč
- šíje:   1500 Kč
- záda:   od 8000 Kč
 
- třísla (bikini lines):   1500 Kč
- třísla + přilehlá část hýždí:   2000 Kč
- třísla + stydké pysky:   3000 Kč
- třísla + pysky + Venušin pahorek:    3500 Kč
- hýždě:   od 2500 Kč
- okolí konečníku (mezi hýžděmi):   2000 Kč
 
- nárty:   1500 Kč
- lýtka:   od 4500 Kč
- kolena:   1500 Kč
- stehna:   od 8000 Kč
 
- malé ložisko do 1x1 cm   600 Kč

Cena laserové depilace oblasti s individuálně velmi kolísavou plochou (např. stehna, záda) bude stanovena během vstupní konzultace, základní ceny (viz výše ceny s "od") jsou stanoveny pro průměrnou populaci. V případě ošetření více oblastí depilačním laserem najednou je možné při vstupní konzultaci dohodnout individuální slevu 5-10% z celkové ceny laserové depilace. Pokud si pacient přeje depilovat laserem jen polovinu oblasti (např. horní polovinu zad), cena laserové depilace se snižuje na 75%. 

KW: depilace, depilace laserem, laserová depilace, epilace, epilace laserem, laserová epilace, depilace Brno, epilace Brno, lékařská depilace, lékařská epilace, depilace v Brně, epilace v Brně, laser Brno.

Tetování a pigmentace - odstranění laserem

Tetování je poslední roky na velkém vzestupu. Přestože tetováže vznikají t.č. převážně v kvalitních profesionálních studiích, přibývá lidí, kteří chtějí po určité době svoje tetování změnit, upravit, případně zcela odstranit. V současnosti je nejlepší volbou k odstranění tetování lékařský Q-spínaný laser s velmi krátkým laserovým pulsem několika vlnových délek. V naší ambulanci v Brně nyní používáme Q-switched Nd:Yag laser Asset uznávané italské společnosti Quanta System. Laserový paprsek vlnové délky 532 nm a 1064 nm přednostně rozbíjí různobarevné umělé pigmenty v kůži i hnědé pigmentace pokožky, aniž by jakkoli poškodil kožní povrch či hlubší struktury pleti (selektivní fotoakustický efekt).

Permanentní make-up, který spontánně nemizí, resp. pacientce přestane vyhovovat, je rovněž možné odstranit laserem Asset Quanta System. Na rozdíl od laserů s dlouhým pulzem nehrozí poškození ošetřovaného obočí. Podobně je možné Q-spínaným laserem ovlivnit posuny vlastního hnědého kožního pigmentu (melaninu) – vrozené hnědé (hyper)pigmentace (skvrny barvy bílé kávy aj.), pihy, opatrně posuny pigmentu mladých žen (odborně melasma, chloasma) a velmi efektivně i kožní skvrny ve vyšším věku (senilní a solární lentigo a lentiginosa, tzv. stařecké skvrny a počínající stařecké bradavice). Pozor: laser Asset je vysokovýkonový lékařský přístroj, nejedná se o „hračku asijského typu“ pro nelékařská pracoviště s kolísavým výkonem a značným rizikem spálení okolních tkání a následným jizvením.

Začervenání po terapii kvalitním Q-spínaným laserem je jen přechodné, obvykle odezní během několika dnů, stroupky se tvoří minimálně, někdy mohou být přítomny drobné červené tečky (petechie). Laserový výkon je zapotřebí několikrát zopakovat, v průměru dvakrát (hnědé hyperpigmentace) až osmkrát (tetování), nejlépe s odstupem alespoň osmi týdnů. Přesnější prognózu nutného počtu opakování je možné stanovit až podle reakce tetování/pigmentace na první laseroterapii. Laserem ošetřená oblast nesmí být vystavována vlivu silnějšího UV světla minimálně dva měsíce od výkonu. V letních měsících musí pacient proto léčenou kůži chránit mechanicky (oděvem), případně účinným (kvalitním) a pravidelně nanášeným UV filtrem SPF 50+.

Léčbu Q-spínaným laserem je možné dle dohody s ošetřujícím lékařem doplnit dalšími metodami užívanými k odstranění tetování a hyperpigmentací - viz samostatné kapitoly laserový resurfacing, barevné sjednocení pleti diodovým KTP laserem.

Fotografie

MUDr. Mojmír Müller - Tetování a pigmentace - odstranění laserem MUDr. Mojmír Müller - Tetování a pigmentace - odstranění laserem MUDr. Mojmír Müller - Tetování a pigmentace - odstranění laserem

Ceny

Cena za jedno ošetření tetování a pigmentací Q-spínaným Nd:Yag laserem Asset Quanta System:

 • drobné ložisko, event. testovací ošetření (do 1x1cm) části většího postižení: 1000 Kč
   
 • čelo: 3900 Kč
 • oblast obočí: 1500 - 2000 Kč
 • povrch nosu: 2900 Kč
 • krajina pod očima (k lícním obloukům): 2900 Kč
 • tváře: 4900 Kč
 • oblast kolem úst: 2900 Kč
 • linka kolem červeně rtů: 1500 Kč
   
 • přední plocha krku: 4900 Kč
 • výstřih: 5900 Kč
 • hřbety rukou (od zápěstí po prsty): 3900 Kč
   
 • jiné části těla: záleží na dohodě při vstupní lékařské konzultaci, kromě velikosti tetováže záleží i na složitosti ornamentu, včetně počtu barev tetování (výše uvedené ceny jsou pro jednu barvu).

V případě vyššího počtu opakování je možné s lékařem domluvit od šestého sezení individuální slevu ve výši 5-20%.

KW: tetování, odstranění tetování, odstranění tetování Brno, permanentní make-up, odstranění permanentního make-upu, odstranění permanentního make-upu Brno, pigmentace, odstranění pigmentací, odstranění pigmentací Brno, laser, laser Brno, Q-spínaný laser, Q-switched laser, Nd:Yag laser, Q-switched Nd:Yag laser, Asset.

Omlazení pleti a léčba celulitidy a strií akustickou rázovou vlnou (AWT®)

Akustická radiální vlna Masterpuls® MP100 švýcarské firmy Storz Medical pomáhá nejen v ortopedii, rehabilitaci a fyzioterapii, svým působením na přestavbu a novotvorbu kolagenu (a regeneraci dalších součástí kůže a podkoží) dokáže AWT omladit povadající pleť kdekoli v obličeji. Použitím vhodných originálních nástavců může být velmi účinně léčena též celulitida (pomerančová kůže) stehen, hýždí i břicha. Až do hloubky 6 cm efektivně stimuluje ošetření AWT mikrocirkulaci krve a lymfy, aktivuje procesy látkové výměny a zvyšuje propustnost buněčných membrán (snižuje se objem tukových buněk). Prokázáno je i snížení oxidativního stresu ve tkáních. Díky remodelaci kolagenu může akustická vlna rovněž úspěšně ovlivnit nevzhledné striae (pajizévky) po těhotenství a rychlém růstu těla. Pozor: nejedná se o kosmetické, avšak o sofistikované lékařské ošetření. V oboru AWT (acoustic wave therapy) je navíc společnost Storz Medical největším výrobcem na světě.

Omlazení akustickou vlnou v naší ambulanci v Brně pacienta společensky nijak neomezuje, pokožka ošetřované oblasti jen krátce zrůžoví, pacient při výkonu cítí pouze různě intenzivní brnění a vibrace, nezvyšuje se citlivost pleti vůči slunci, tudíž je omlazení možné realizovat celoročně (na rozdíl od většiny invazivních a ablativních metod).

Základní kúra potřebných osmi ošetření omlazení akustickou radiální vlnou probíhá v intervalech jednoho týdne, minimálně další dva až tři měsíce od posledního sezení se kůže a podkoží ještě dále zpevňuje a vypíná díky výrazně nabuzeným biochemickým procesům na povrchu i v hloubce tkání. Následně pacient nemusí čekat, až mu pleť začne opět pomalu ochabovat a povadat, ale může zvolit jednotlivá udržovací ošetření, nejlépe po dvou až třech měsících. Zakázána není ani kombinace s dalšími metodami omlazení (rejuvenace) pleti (např. viz mimické vrásky a fillery, lékařský chemický peeling) a léčby celulitidy (viz lymfodrenáže).

Fotografie

MUDr. Mojmír Müller - Omlazení pleti a léčba celulitidy a strií akustickou rázovou vlnou (AWT®) MUDr. Mojmír Müller - Omlazení pleti a léčba celulitidy a strií akustickou rázovou vlnou (AWT®)

Ceny

Cena omlazení krajiny pod očima (resp. kolem očí) nebo oblasti kolem úst nebo plochy pod spodní čelistí ("podbradek") nebo čela akustickou radiální vlnou (AWT):
1. jednotlivé ošetření - 700 Kč; 2. celá kúra (předplaceno 8 sezení) - 4900 Kč.

Cena omlazení obou tváří akustickou radiální vlnou (AWT):
1. jednotlivé ošetření - 1100 Kč; 2. celá kúra (8 opakování) - 7900 Kč.

Cena zpevnění akustickou radiální vlnou (AWT) v oblasti břicha nebo beder:
1. jednotlivé ošetření - 1400 Kč; 2. celá kúra (8x) - 9900 Kč.

Cena ošetření akustickou radiální vlnou (AWT) v oblasti zadní strany paží (povolená kůže a podkoží v oblasti tricepsů):
1. jednotlivé ošetření - 1100 Kč; 2. celá kúra (8x) - 7900 Kč.

Cena terapie akustickou radiální vlnou (AWT) v oblasti hýždí nebo vnitřní plochy stehen nebo zevní plochy stehen (boky):
1. jednotlivé ošetření - 1400 Kč; 2. celá kúra (8x) - 9900 Kč.

Cena rejuvenace vnitřní strany kolen akustickou radiální vlnou (AWT):
1. jednotlivé ošetření - 700 Kč; 2. celá kúra (8 sezení) - 4900 Kč.

Při ošetření dvou a více oblastí najednou je možnost až 10% slevy z výše uvedených cen (záleží na dohodě s ošetřujícím lékařem).

KW: omlazení, omlazení Brno, celulitida, celulitida Brno, akustická vlna, akustická rázová vlna, AWT, zpevnění pleti, vypnutí kůže, ochablá kůže.

Omlazení plazmaterapií (A-PRP®)

Omlazení (rejuvenace) pleti aktivovanou krevní plazmou bohatou na krevní destičky (activated platelet rich plasma, A-PRP) využívá hojivých a regeneračních účinků četných růstových faktorů vlastního organismu. V současné době má tuto technologii nejlépe propracovanou a certifikovanou švýcarská firma RegenLab, proto ji nabízíme i v naší ambulanci v Brně. Mesoterapeutickou aplikací A-PRP jsou stimulovány buňky kůže k tvorbě nového kolagenu, kyseliny hyaluronové a dalších nezbytných součástí pleti, zlepšuje se prokrvení a látková výměna v léčené kůži. Výsledkem je omlazení povadající pleti kdekoli v obličeji (včetně delikátní oblasti dolního očního víčka), zmírnění jizev různého původu a strií (pajizévek) po těhotenství a rychlém růstu těla. Růstové faktory z krevních destiček v rámci dermatologie rovněž urychlují hojení po jiných lékařských výkonech, podporují hojení ran a úspěšně se používají u různých druhů alopecií (plešatění).

Omlazení plazmaterapií (přesněji růstovými faktory vlastních krevních destiček) je obvykle dobře tolerováno, pacient při výkonu cítí pouze jemné píchání, pokožka ošetřované oblasti zčervená jen na několik hodin, různě silné prosáknutí většinou odezní do druhého dne, ne vždy se vytvoří modřinky (den po plazmaterapii lze použít make-up). Po zklidnění pleti již není pacient nijak omezen, omlazení A-PRP je možné celoročně.

Základní kúra omlazení plazmaterapií představuje dvě až čtyři ošetření (záleží na tíži kožních změn a individuální reaktivitě pacienta) v pravidelném intervalu tří až čtyř týdnů. Minimálně další dva až tři měsíce od posledního sezení se kůže ještě dále zlepšuje díky probíhajícím biochemickým procesům. Následně pacient nemusí čekat, až pleť začne opět ztrácet svoji pružnost a bude pomalu ochabovat a povadat, ale může zvolit jednotlivá udržovací omlazující ošetření, nejlépe po třech, maximálně až šesti měsících. Zakázána není ani kombinace s dalšími účinnými (lékařskými) metodami omlazení (rejuvenace) pleti, např. viz mimické vrásky a fillery, lékařský chemický peeling, laserový resurfacing. Nově je možné plazmu bohatou na krevní destičky (A-PRP) aplikovat v jednom sezení společně s kyselinou hyaluronovou, omlazení je ještě rychlejší a účinnější.

Fotografie

MUDr. Mojmír Müller - Omlazení plazmaterapií

Ceny

Cena omlazení krajiny pod očima (resp. kolem očí) nebo horního rtu (včetně radiálních vrásek nad jeho červení) plazmaterapií (1 sezení): 3500 Kč (1 ampule), kombinace A-PRP s kyselinou hyaluronovou je účtována 5000 Kč/ampuli. 

Cena omlazení tváří, resp. oblasti kolem úst nebo čela plazmaterapií (1 sezení): 6000 Kč (celkem 2 ampule), kombinace A-PRP s kyselinou hyaluronovou stojí 9000 Kč/ 2 ampule.

Cena ošetření jiných oblastí bude stanovena lékařem během vstupní konzultace dle rozsahu postižené plochy a potřebného množství A-PRP.

KW: omlazení, omlazení Brno, plazmaterapie, plazmaterapie Brno, PRP, A-PRP, RegenLab.

Omlazení pleti vyhlazením mimických vrásek a použitím výplní - fillerů

(výplňové materiály Radiesse, Restylane, Juvéderm, Belotero/Esthélis, Jolidermis, Yvoire)

Mimické vrásky

Omlazení (rejuvenace) pleti přírodním produktem C. botulinum je dosaženo díky vyhlazení mimických vrásek obličeje a krku. Tento typ lékařského omlazení elegantně a efektivně vyřadí nadměrné stahy mimických svalů v podkoží obličeje a krku. Po velmi jemném injekčním výkonu (ovšem z rukou zkušeného lékaře v naší ambulanci v Brně) se kůže přestává přehnaně řasit v průměru již za dva až tři dny, mimické (tzv. dynamické) vrásky se postupně vyhlazují a je zabráněno jejich dalšímu zhoršování - současně je dosaženo efektu léčebného a preventivního.

Účinek omlazení ovlivněním mimických vrásek přetrvává cca půl roku, po opakovaném ošetření i déle. Sebedražší krém nebo sérum proti vráskám se tomuto jednorázovému ošetření mimických vrásek nevyrovná účinností ani poměrem kvalita/cena. Navíc je omlazení vyhlazením mimických vrásek možné realizovat celoročně, je velmi šetrné, prověřené a bezpečné. Metoda je k omlazení používána dvě desetiletí, v medicíně celkem již přes třicet let (1984 - první užití v očním lékařství k léčbě šilhání). V naší ordinaci v Brně aplikujeme jen v ČR registrované kvalitní preparáty renomovaných výrobců z USA a západní Evropy (blíže zde nelze uvést kvůli zákonu o reklamě, během vstupní konzultace obdrží pacient podrobné informace).

Pozor: nezaměňujte, prosím, tento výkon (omlazení) s léčbou neurologických chorob typu spastických paréz (např. dětské mozkové obrny), u které se používají mnohonásobně vyšší dávky léčiva, a je proto nárazově provázena nežádoucími vedlejšími projevy, zvláště u menších dětí. Omlazení produktem C. botulinum patří v České republice pouze do rukou lékaře - specialisty. Nelékařská pracoviště mohou své klienty značně poškodit neodborným ošetřením, v nejlepším případě k omlazení "jen" nedojde.

Základní spotřeba preparátu a příslušná základní cena vyhlazení mimických vrásek (dle počtu užitých jednotek, přičemž počítáme 170 Kč za 1 jednotku "amerického" léčiva, resp. za 4 jednotky "evropské" varianty, jmenovitě zde nelze, bohužel, uvést kvůli zákonu o reklamě):

- vrásky kolem očí: 2x 6 jednotek, tzn. 2040 Kč
- vodorovné vrásky na čele: 8 jednotek, tzn. 1360 Kč
- svislé vrásky mezi obočím: 17 jednotek, tzn. 2890 Kč
- povislé ústní koutky: 2x 2 jednotky, tzn. 680 Kč
- příčné vrásky na krku: 20 jednotek, tzn. 3400 Kč

Omlazení pleti vyhlazením mimických vrásek je možné úspěšně kombinovat s dalšími metodami rejuvenace, viz níže výplňové materiály a také samostatné kapitoly omlazení 3D radiofrekvencí EndyMed, omlazení frakčním laserovým resurfacingem, neablativní laserové omlazení a fotorejuvenace.

Poznámka:

Produkt C. botulinum je možné rovněž využít k šetrnému lékařskému odstranění nadměrného pocení (především v podpaží, méně vhodné jsou dlaně a plosky): efektivní je 6-12 měsíců po aplikaci, spotřeba je 1-2 jednotky na plochu 1x1cm.

U žen začínáme v podpaží dávkou 15 jednotek na 1 podpaží, tj. celkem 30 jednotek "amerického" léku, tzn. 5100 Kč za obě podpaží. U mužů bývá spotřeba vyšší (záleží na velikosti ošetřované plochy).

Výplňové materiály (fillery)

Vyrovnání hlubších kožních vrásek obličeje (převážně statických), vyplnění hlubokých vkleslých jizev a modelace rtů (zvýraznění červeně rtů), zvýraznění objemu lícních kostí aj. modelování obličeje získáme aplikací vstřebatelného výplňového materiálu, tzv. filleru (nejčastěji kyselina hyaluronová, resp. hyaluronát = lidově "kyselina", dále hydroxylapatit, dříve kolagen). Používáme jen upravené látky tělu vlastní, vždy bez problémů zcela odbouratelné. Nevstřebatelné (permanentní) výplňové materiály pro jejich potenciální rizikovost v naší ambulanci v Brně zásadně neužíváme.

Konečná cena, včetně aplikace filleru:

 1. Hluboké rýhy
   
  • preparát Radiesse (partikulární hydroxylapatit): 10 tis. Kč / balení (1,5 ml), trvání účinku v průměru 2 roky.
  • Fortélis extra - nově Belotero Intense (monofázický polydenzifikovaný  hyaluronát): 7 tis. Kč / balení (1 ml), účinný přes 1 rok.
  • Juvéderm voluma (novinka - monofázický hyaluronát s patentovanou technologií vycross ): 7 tis. Kč / balení (1 ml), účinek až 1.5 roku.
  • Jolidermis 25 (monofázický hyaluronát): 5 tis. Kč / balení (1 ml), účinný průměrně 9-12 měsíců.
  • Yvoire volume s (hybridní hyaluronát): 6 tis. Kč / balení (1 ml), účinný cca 12 měsíců.
 2. Středně hluboké rýhy, modelace rtů, vyhlazení propadlých jizev
   
  • preparát Restylane (jedinečný bifázický hyaluronát): 7 tis. Kč / balení (1 ml) nebo 4 tis. Kč / balení (0,5 ml), efekt přetrvává minimálně 9 měsíců.
  • Esthélis basic - nyní Belotero Balance (monofázický polydenzifikovaný  hyaluronát): 7 tis. Kč / balení (1 ml) nebo 5 tis. Kč / balení (0,6 ml), účinek 9-12 měsíců.
  • Emervel lips (zcela nový hyaluronát od výrobce Restylanu): 6 tis. Kč / balení (1 ml), výdrž až 1 rok.
  • Juvéderm volbella (novinka - monofázický hyaluronát s patentovanou technologií vycross ): 6 tis. Kč / balení (1 ml), efektivní v průměru 1 rok (včetně červeně rtů).
  • Juvéderm ultra 3 (monofázický hyaluronát): 5 tis. Kč / balení (1 ml), účinek alespoň 9 měsíců.
  • Jolidermis 24+ (monofázický hyaluronát): 4 tis. Kč / balení (0.8 ml), účinný průměrně 9-12 měsíců.
  • Yvoire classic s (hybridní hyaluronát): 5 tis. Kč / balení (1 ml), účinný cca 12 měsíců.
  • Cristal face (monofázický hyaluronát): 7 tis. Kč / balení (2 ml), účinek nejméně 6-9 měsíců.
 3. Jemné povrchové vrásky
   
  • preparát Esthélis soft - nově Belotero Soft (lehký monofázický polydenzifikovaný  hyaluronát): 7 tis. Kč / balení (1 ml) nebo 5 tis. Kč / balení (0,6 ml), podle místa omlazení účinkuje 6-12 měsíců.

KW: omlazení, omlazení Brno, vyhlazení vrásek Brno, omlazení vyhlazením vrásek, vrásky Brno, mimické vrásky, dynamické vrásky, statické vrásky, radiesse, restylane, esthélis, fortélis, belotero, juvéderm.

Omlazení hloubkovou hydratací pleti

(vylepšená mesoterapie)

1. Restylane Skinboosters 

Omlazení je dosaženo hloubkovou hydratací a výživou pleti "zevnitř". Mesoterapeutickou technikou se podává mírně zesíťovaná kyselina hyaluronová (HA) přímo pod pokožku. Takto upravená HA  vydrží v kůži mnohem déle než nesíťovaná. Startovací cyklus ošetření obvykle představuje 2-3 sezení s odstupem 2-4 týdnů. Následuje pravidelné udržovací ošetření každých 6 měsíců. Jedna ampulka Restylane Skinbooster na jedno omlazení celého obličeje obvykle nestačí, nutné je domluvit se s ošetřujícím lékařem, na kterou oblast omlazení zaměřit (např. omlazení kolem očí, omlazení kolem úst atd.).

Cena omlazení Restylane Skinboosters:

 • Restylane VITAL 6 tis. Kč / balení (1 ml)
 • Restylane VITAL light 5 tis. Kč / balení (1 ml)

2. Neuvia Organic Hydro Deluxe 

Omlazení je možné díky kombinaci nejčistší kyseliny hyaluronové (HA) s hydroxyapatitem, glycinem a prolinem. Mesoterapeuticky podaná HA okamžitě hydratuje povadlou pleť, ostatní přítomné látky stimulují tvorbu nového kolagenního vaziva v dalších týdnech po ošetření. Optimálního omlazení je v průměru dosaženo sérií 4 aplikací ve třítýdenních intervalech. K udržení efektu omlazení obvykle dostačuje následná pravidelná aplikace po půl roce. Jedno balení Neuvia Organic Hydro Deluxe bohatě stačí k omlazení celého obličeje.

Cena omlazení Neuvia Organic Hydro Deluxe: 6 tis. Kč / balení (5 ml)

KW: hloubková hydratace pleti, vylepšená mesoterapie, omlazení, Restylane Skinboosters, Neuvia Organic Hydro Deluxe.

Omlazení pleti laserem a intenzivním světlem

(fotorejuvenace)

A. Diodový KTP laser 532 nm

Barevného sjednocení pleti s nepravidelnými pigmentacemi a rozšířenými cévkami je možné dosáhnout lékařským diodovým KTP laserem Velure S5 (s frakční technologií MiXto VX) italské firmy Lasering. Laserový paprsek vlnové délky 532 nm přednostně rozbíjí hnědé pigmentace pokožky, zatahuje červené cévky v horních vrstvách kůže, jeho energie se rovněž vychytává v mazových žlázách a zlepšuje se tak textura pleti.

Začervenání po laserovém ošetření diodovým laserem 532 nm většinou odezní do druhého dne, stroupky se tvoří jen drobné. Laserový výkon je potom v průměru zapotřebí zopakovat ještě jednou až dvakrát, nejlépe s odstupem čtyř až osmi týdnů.

Laserem ošetřená oblast nesmí být vystavována vlivu silnějšího UV světla minimálně dva měsíce od výkonu. Optimálním obdobím pro tento typ laserové rejuvenace je proto podzim, zima a velmi časné jaro.

Méně razantní, levnější (a méně účinnou) variantou barevného sjednocení pleti je kúra lékařského peelingu, účinnější je naopak frakční laserový resurfacing - viz samostatné kapitoly.

Fotografie

MUDr. Mojmír Müller - Omlazení pleti laserem a intenzivním světlem MUDr. Mojmír Müller - Omlazení pleti laserem a intenzivním světlem

Cena za jedno rejuvenační ošetření laserem Velure S5 MiXto VX:
- drobné ložisko, event. testovací ošetření (do 1x1cm) části většího postižení: 1000Kč,
-  čelo: 3900 Kč,
- povrch nosu: 2900 Kč,
- krajina pod očima (k lícním obloukům): 2900 Kč,
-  tváře: 4900 Kč,
- oblast kolem úst: 2900 Kč,
- přední plocha krku: 4900 Kč,
- výstřih: 5900 Kč,
- hřbety rukou (od zápěstí po prsty): 3900 Kč.

B. Intenzivní červené světlo Delong a Omnilux

Cenově dostupnou alternativou lékařského omlazení pleti je rejuvenace kontinuálním intenzivním červeným světlem (LED 630nm) firem Delong Instruments (ČR) a Omnilux Medical (Velká Británie). Opakované ošetření intenzivním světlem (630 nm) podporuje obnovu pokožky a přestavbu kolagenu, a to až do hloubky 1cm od kožního povrchu. Kromě povrchového vyhlazení pleti je přínosem i výrazný hojivý a protizánětlivý účinek a silné antibakteriální působení (využitelné u akné aj. zánětlivých kožních změn).

Počet ošetření intenzivním červeným světlem není omezen, celkem je vhodné uskutečnit alespoň osm sezení, optimálně dvakrát až třikrát týdně. Následovat může dle potřeby udržovací kúra jednou až dvakrát měsíčně.

Výhody rejuvenace (omlazení) intenzivním světlem:

 1. zcela bezbolestné, bez rizika spálení kůže (např. na rozdíl od některých IPL - pulzního světla),
 2. není zapotřebí injekcí (např. oproti mezoterapii, účinek je však srovnatelný),
 3. není zakázáno slunění (ve srovnání s klasickou laseroterapií),
 4. možnost kombinace s lékařským peelingem, botulotoxinem typu A a dalšími osvědčenými postupy omlazení pleti,
 5. dlouhodobý efekt (ve srovnání s některými, jinde užívanými, "zázračnými" léčebnými a kosmetickými metodami).

Fotografie

MUDr. Mojmír Müller - Fotogalerie MUDr. Mojmír Müller - Fotogalerie

Ceny

Cena za 1 rejuvenaci (omlazení) intenzivním světlem Delong 630 nm a Omnilux Revive 630 nm:
1. obličej nebo výstřih - 600 Kč;
2. obličej a výstřih - 1000 Kč.
Cena kompletní kúry rejuvenace intenzivním světlem (8 sezení):
1. obličej nebo výstřih - 3900 Kč;
2. obličej a výstřih - 6900 Kč.

KW: omlazení, omlazení Brn, omlazení laserem, laserové omlazení, rejuvenace, laserová rejuvenace, fotorejuvenace,intenzivní červené světlo.

Laserový resurfacing

(omlazení frakčním CO2 laserem Slim E30 MiXto)

Laserový resurfacing je typem radikálního laserového omlazení pleti špičkovým CO2 laserem Slim E30 s patentovanou frakcionací MiXto firmy Lasering. Jednorázovým laserovým frakčním resurfacingem se odbourává stará pokožka na povrchu pleti  (tzv. ablativní laserový výkon), mizí tak pigmentace a stahují se rozšířené póry, díky přestavbě a novotvorbě kolagenu v hlubších vrstvách  kůže se pleť vypíná a zpevňuje, vyhlazují se vrásky a projizvení různého původu (po akné, úrazech, operacích aj.). Jen u těžších kožních změn (hlubší vrásky a jizvy, výrazné striae) je zapotřebí laserové frakční omlazení s minimálním odstupem čtyř až osmi týdnů jednou až dvakrát zopakovat.

Na rozdíl od klasického laserového resurfacingu CO2 laserem není nutná narkóza (celková anestézie) ani pobyt v nemocnici, pacient se ošetřuje sám doma (bez převazů v ambulanci). V průměru za týden od laserového omlazení technologií CO2 MiXto je možné v obličeji pomalu začít používat dekorativní kosmetiku (make-up) a zapojit se do normálního společenského života.

Oblast ošetřená frakčním laserem nesmí být vystavována vlivu UV světla (silnější slunce, solárium) alespoň dva až tři měsíce od výkonu (záleží na diagnóze stanovené při vstupní konzultaci a na předem dohodnuté intenzitě laseroterapie). Ideálním obdobím pro tento typ laserového omlazení je proto podzim a zima, s výhradami velmi časné jaro. Jestliže pacient preferuje výkon bez omezení slunění a bez začervenání pleti, viz samostatná kapitola 3D radiofrekvence EndyMed a omlazení akustickou rázovou vlnou, dále neablativní laser, intenzivní červené světlo, mimické vrásky a výplně.

Fotografie

MUDr. Mojmír Müller - Laserový resurfacing MUDr. Mojmír Müller - Laserový resurfacing

Ceny

Cena za jeden laserový resurfacing CO2 MiXto (omlazení, léčba jizev atd.), včetně kontroly do měsíce od výkonu:

 • drobné ložisko, event. testovací ošetření (do 1x1cm) části většího postižení: 1000 Kč,
 • celý obličej: 6900 Kč (zcela bezkonkurenční cena), 
 • povrch nosu: 2900 Kč,
 • krajina kolem očí: 2900 Kč,
 • tváře: 4900 Kč,
 • oblast kolem úst: 2900 Kč,
 • čelo: 3900 Kč,
 • přední plocha krku: 4900 Kč,
 • výstřih: 5900 Kč,
 • hřbety rukou (od zápěstí po prsty): 3900 Kč,
 • břicho (např. pajizévky po těhotenství): 6900 Kč,
 • boky nebo vnitřní plochy stehen (např. pajizévky po zvýšení tělesné hmotnosti): 6900 Kč.

KW: omlazení, omlazení Brno, omlazení laserem, laserové omlazení, resurfacing Brno, laserový resurfacing, MiXto, frakční laser, frakční resurfacing Brno.

Omlazení, zpevnění a vyhlazení ochablé a povadlé pleti a zmírnění celulitidy a strií 3D radiofrekvencí EndyMed Pro


Omlazení a vypnutí pleti nabízíme v Brně patentovaným (tzn. jedinečným) lékařským šestigenerátorovým multipolárním radiofrekvenčním přístrojem nejnovější generace EndyMed Pro 3DEEP. Pro velký zájem o omlazení 3D radiofrekvencí jsme pořídili již druhý stroj stejného typu a nyní proběhl zásadní upgrade instalací nové řídící jednotky se speciální koncovkou omlazující delikátní oční okolí 3D iFINE. Na rozdíl od běžných radiofrekvenčních přístrojů stimuluje EndyMed přestavbu starého kolagenu a především tvorbu nového kolagenního vaziva intenzivně a zcela kontrolovaně až do potřebné hloubky kůže a podkoží. Vědecky dobře prokázaná je jeho vysoká účinnost i 12mm pod kožním povrchem. Zcela zásadní je, že nehrozí spálení hlubokých tkání (oproti tradičním monopolárním hlavicím) ani pouhé povrchové působení (ve srovnání s obyčejnými jednogenerátorovými přístroji s bi- a vícepolárními hlavicemi, kterých je na českém trhu celá řada).

Při omlazení radiofrekvenčním přístrojem EndyMed Pro pleť na povrchu jen přechodně zrůžoví (na cca 10 minut), omlazení je, jako jedno z mála účinných výkonů estetické medicíny, zcela nebolestivé, nezvyšuje citlivost vůči slunci (omlazení je možné realizovat celoročně) a společensky pacienta vůbec neomezuje. 

Zpevnit a vyhladit můžeme malé části obličeje i velké plochy kůže trupu (např. ochablé břicho, kůži beder "přetékající" přes opasek) a končetin (včetně hýždí, vnitřní plochy stehen atd.) - záleží na výběru koncovky přístroje. Přestavba a novotvorba kolagenu vede rovněž k velmi pěknému zmírnění neestetických strií (pajizévek) po těhotenství a rychlém růstu těla (u dospívajících pacientů je efekt velmi rychlý). Zpevnění kůže a podkoží 3D radiofrekvencí dokáže navíc účinně a dlouhodobě zlepšit i obtěžující celulitidu (pomerančovou kůži) stehen, hýždí i břicha (nejlépe v kombinaci s kvalitními  lymfodrenážemi).

Kúra potřebných šesti ošetření radiofrekvencí EndyMed probíhá v intervalech jednoho, resp. dvou týdnů, další tři měsíce se původně ochablá a povadlá pleť ještě dále vypíná díky výrazně nastimulované remodelaci kolagenu. Výsledné omlazení a zpevnění pleti je u 3D radiofrekvence dlouhodobé, zopakování celé kúry bývá nutné po jednom až dvou letech, případně může pacient zvolit jednotlivá udržovací ošetření po čtvrt roce.

Fotografie

MUDr. Mojmír Müller - Zpevnění a vyhlazení ochablé a povadlé pleti a zmírnění celulitidy a strií 3D radiofrekvencí EndyMed Pro MUDr. Mojmír Müller - Zpevnění a vyhlazení ochablé a povadlé pleti a zmírnění celulitidy a strií 3D radiofrekvencí EndyMed Pro

Ceny

Cena omlazení  oblasti kolem úst nebo plochy pod spodní čelistí ("podbradek") radiofrekvencí EndyMed 3DEEP:
1. jednotlivé ošetření - 1200 Kč; 2. celá kúra (předplaceno 6 sezení) - 6900 Kč.

Cena omlazení krajiny kolem očí  (povadlá kůže pod očima, na horních očních víčcích, nad obočím) zcela novou technologií iFINE EndyMed 3DEEP: 1. jednotlivé omlazení - 1600 Kč; 2. celá kúra (předplaceno 6 sezení) - 8900 Kč.

Cena omlazení obou tváří radiofrekvencí EndyMed 3DEEP:
1. jednotlivé ošetření - 1600 Kč; 2. celá kúra (6 opakování) - 8900 Kč.

Cena rejuvenace přední plochy krku radiofrekvencí EndyMed 3DEEP:
1. jednotlivé ošetření - 1600 Kč; 2. celá kúra (6 omlazení) - 8900 Kč.

Cena omlazení kůže výstřihu radiofrekvencí EndyMed 3DEEP:
1. jednotlivé ošetření - 1600 Kč; 2. celá kúra (6 opakování) - 8900 Kč.

Cena zpevnění radiofrekvencí EndyMed 3DEEP v oblasti břicha nebo beder:
1. jednotlivé ošetření - 1900 Kč; 2. celá kúra - 10900 Kč.

Cena omlazení radiofrekvencí EndyMed 3DEEP v oblasti zadní strany paží (povolená kůže a podkoží v oblasti tricepsů):
1. jednotlivé ošetření - 1600 Kč; 2. celá kúra - 8900 Kč.

Cena terapie radiofrekvencí EndyMed 3DEEP v oblasti hýždí nebo vnitřní plochy stehen nebo zevní plochy stehen (boky) - celulitida, ochablá kůže, nerovnosti po chirurgické liposukci:
1. jednotlivé ošetření - 1900 Kč; 2. celá kúra - 10900 Kč.

Cena rejuvenace vnitřní strany kolen radiofrekvencí EndyMed 3DEEP:
1. jednotlivé ošetření - 1200 Kč; 2. celá kúra (6 sezení) - 6900 Kč.  

KW: omlazení, omlazení Brno, radiofrekvence, 3D radiofrekvence, zpevnění pleti, vypnutí kůže, ochablá kůže, celulitida, endymed Brno.

Celulitida a ochablá kůže

(cenově příznivá léčba pomocí karboxyterapie a lymfodrenáží)

KARBOXYTERAPIE umožňuje vyhlazení nerovností a ochabnutí velkých ploch kožního povrchu (např. volná kůže břicha po těhotenství, rychlém zhubnutí nebo po nezdařené chirurgické liposukci) a ovlivnění tzv. celulitidy ("pomerančové kůže") stehen, hýždí a podbřišku. Principem karboxyterapie je aplikace medicinálního dýchacího plynu CO2 přímo do problematických oblastí. Pokles pH a hyperkapnie vede ke značnému překrvení kůže a podkoží a k následné remodelaci (přestavbě) kolagenu.

Karboxyterapie je k tělu šetrná metoda, použitý medicinální dýchací plyn je z těla vyloučen přirozenou cestou (plícemi), bez zatížení jater a ledvin. K dosažení nejlepších výsledků je nezbytné sérii karboxyterapie realizovat v průběhu jednoho měsíce dvakrát až třikrát týdně. Další kúru je možné zopakovat za půl roku, případně lze zvolit udržovací ošetření jednou až dvakrát měsíčně.

V případě těžšího postižení nebo pokud pacient preferuje zcela neinvazivní výkon máme navíc k dispozici 3D radiofrekvenci EndyMed Pro nebo akustickou rázovou vlnu Storz (viz samostatné kapitoly). Celulitida velmi pěkně reaguje na doplnění kvalitní  kombinované lymfodrenáže ("lymfatické masáže" - viz níže).

Cena karboxyterapie břicha (např. ochablá kůže, striae):
1. jednotlivé ošetření - 700 Kč;
2. celá kúra (8 sezení) - 4900 Kč.

Cena karboxyterapie hýždí (např. celulitida, ochablá kůže):
1. jednotlivé ošetření - 800 Kč;
2. celá kúra (8 sezení) - 5900 Kč.

Cena karboxyterapie stehen (např. nerovnosti po chirurgické liposukci, celulitida):
1. jednotlivé ošetření - 1000 Kč;
2. celá kúra (8 sezení) - 6900 Kč.

Cena ošetření volné kůže pod bradou ("podbradku"):
1. jednotlivé ošetření - 500 Kč;
2. celá kúra (8 sezení) - 3900 Kč.

Léčbu tzv. celulitidy ("pomerančové kůže") stehen, hýždí a podbřišku je možné doplnit o prověřenou a nenásilnou metodu kombinující manuální a přístrojovou LYMFODRENÁŽ ("lymfatickou masáž"). Pod vedením lékaře-lymfologa se z ošetřovaných oblastí vyplavuje nadbytečný tkáňový mok a zplodiny látkové výměny do mízního systému, dále do krevního oběhu a následně je vše přirozeně vyloučeno ledvinami. Kvalitní lymfodrenáž nesmí bolet, kůže v žádném případě nečervená, nevznikají modřiny.

Cena za 1 základní ošetření kombinovanou lymfodrenáží (cca 70 minut): 400 Kč.

Cena jedné kúry (8 ošetření): 2900 Kč.  

KW: celulitida, pomerančová kůže, ochablá kůže, karboxyterapie Brno, lymfodrenáže, lymfatická masáž Brno.

Cévky, žilky, varixy

(odstranění cévními lasery)

Odstranění neestetických žilek a cévních abnormit ("popraskané" červené cévky v obličeji, fialové "metličky" na stehnech a na lýtkách, cévní znamínka - "ohně") je možné lékařskými diodovými cévními lasery italské firmy Lasering: Velure S5 Lasering (532 nm s frakční technologií MiXto VX) a Velure S9 Lasering s vlnovou délkou 940 nm (rok výroby 2016, první na Moravě  - dříve užíván německý MeDioStar XT 810 nm s vaskulárním upgradem).

Začervenání po laserovém ošetření většinou odezní do druhého dne, stroupky se tvoří minimálně. V průměru jsou nutná dvě ošetření s optimálním odstupem šesti až deseti týdnů. Dodržení intervalu zvyšuje účinnost laseroterapie. U části pacientů stačí jedno ošetření, jindy je v doporučeném rozmezí nezbytný i třetí laserový výkon (níže uvedené ceny jsou za jedno sezení). Cévní znamínka (lidově "oheň", přesněji naevus flammeus) vyžadují laserových ošetření mnohdy podstatně více. V případě "růžovky" (rosacea) je, pokud nestačí preventivní režimová opatření, nutné po jednom až několika letech od úspěšné laseroterapie přistoupit k další léčbě nově vytvořených žilek. Obdobně u "metliček" (mikrovarixů) na dolních končetinách - záleží na tíži žilní nedostatečnosti (zjistí flebologické vyšetření) a dodržování režimových opatření pacientem. Podrobné informace, včetně prognózy, obdrží pacient vždy při vstupní lékařské konzultaci.

Cévním laserem léčená oblast nesmí být vystavována vlivu UV světla minimálně dva měsíce od výkonu. Optimálním obdobím pro tento typ laserové terapie je proto podzim a zima, méně již velmi časné jaro. Alespoň dva týdny po ošetření cévním laserem se nesmí léčená oblast přehřívat - překrvovat, je nezbytné tak vynechat saunu, sport, tanec, konzumaci alkoholu atd.  

Fotografie

MUDr. Mojmír Müller - Cévky, žilky, varixy MUDr. Mojmír Müller - Cévky, žilky, varixy MUDr. Mojmír Müller - Cévky, žilky, varixy MUDr. Mojmír Müller - Cévky, žilky, varixy

Ceny

Cena za jedno ošetření cévním laserem Velure S5 MiXto VX nebo Velure S9:

 • drobné ložisko, ev. testovací ošetření (do 1x1 cm) části většího postižení: 1000 Kč
 • v obličeji:
  1. nos - 2900 Kč
  2. oblast pod očima (nebo centrum tváří) - 2900 Kč
  3. čelo - 3900 Kč
  4. tváře - 4900 Kč
 • přední plocha krku: 4900 Kč 
 • výstřih: 5900 Kč
 • rozsáhlejší postižení: cena dohodou, dle ošetřené plochy; příklady:
  1. lýtka s "metličkovými" varixy - od 2900 Kč
  2. stehna s "metličkovými" varixy - od 3900 Kč

KW: cévky, žilky, popraskané cévky, popraskané žilky, metličky, cévní laser, laser, MiXto, laser Velure

Lékařský chemický peeling

(pro akné, jizvy, pigmentace a oživení pleti)

Povrchovým a středně hlubokým lékařským chemickým peelingem je možné ovlivnit nejen středně těžké a těžké formy akné (obvykle bez nutnosti nasazení celkové léčby, která je zatížena řadou vedlejších účinků), ale rovněž drobné atrofické ("propadlé") jizvy po akné, povrchové nerovnoměrné pigmentace, dále lehce povadlou pleť a jemné vrásky, včetně následků poškození kůže sluncem (tzv. dermatoheliosa). Optimálního výsledku je dosahováno peelingovým roztokem 20 - 30 % TCA, který má mnohem větší účinnost než obyčejně užívané 40 - 70 % acidum glycolicum.

Lékařský chemický peeling se opakuje v průměru dvakrát až pětkrát za sezónu, v intervalu tří až pěti týdnů. U těžké formy akné a např. výraznějšího projizvení kůže může být počet opakování vyšší (nejlépe v kombinaci s kvalitním světlem délky 630 nm - viz níže), případně je nutné použít některou z laserových metod - viz samostatné kapitoly (laserový resurfacing a laserová rejuvenace).

Začervenání po peelingu odezní obvykle v den výkonu (do večera), makroskopické olupování pleti je jen drobné, několik dnů. Peelingem ošetřená oblast nesmí být vystavována vlivu UV světla minimálně jeden měsíc od výkonu. Lékařský peeling není proto vhodné provádět během slunečných měsíců. Pacient trpící na časté opary rtů musí při peelingu obličeje preventivně užívat lék blokující množení viru herpes simplex (Zovirax tbl.).

Fotografie

MUDr. Mojmír Müller - Fotogalerie MUDr. Mojmír Müller - Fotogalerie

Ceny

Cena za jeden lékařský peeling:

Ceny výkonů
- obličej nebo výstřih: 1300 Kč,
- obličej a výstřih: 1500 Kč,
- záda: 1500 Kč,
- hřbety rukou (od zápěstí po prsty): 1300 Kč,
- břicho (pajizévky po těhotenství aj.): 1500 Kč.

Efekt lékařského peelingu na akné, jizvy a povadlou pleť dokážeme potencovat kombinací s intenzivním kontinuálním červeným LED světlem 630nm (tzv. RED-PEEL) firem Delong Instruments (ČR) a Omnilux Medical (Velká Británie) v jednom sezení. Kromě zvýšeného léčebného účinku se použitím red-peelu navíc výrazně zkracuje doba začervenání po chemickém peelingu.

Cena jednoho ošetření kombinací lékařský peeling + intenzivní světlo 630nm:

Ceny výkonů
- obličej nebo výstřih: 1600 Kč,
- obličej a výstřih: 1800 Kč.

KW: akné, jizvy, pigmentace, peeling.

Mateřská znamínka a jiné kožní útvary

(vyšetření a odstranění laserem nebo chirurgicky)

Vyšetření mateřských znamínek a dalších kožních útvarů

K vyšetření mateřských znamínek a dalších kožních projevů máme k dispozici špičkový DERMATOSKOP německé firmy Heine Optotechnik. Zkušenému dermatologovi umožní precizní zhodnocení kožních změn a návrh dalšího postupu (odstranění znamínka chirurgicky nebo laserem, případně jen pravidelné sledování).
Cena: v rámci konzultace zdarma.
Digitální archivace dermatoskopického obrazu: 100 Kč á 1 znamínko.

Odstranění mateřských znamínek a dalších kožních změn   

 • Odstranění kožního útvaru (např. klidné mateřské znamínko, seboroická "stařecká" bradavice) je v ambulanci možné precizním CO2 LASEREM Slim E30 nebo diodovým LASEREM Velure S5 firmy Lasering (renomovaná americko-italská firma, žádná "čína nebo korea"). Laserem je možné ložisko odpařit (vaporizovat) i velmi jemně vyříznout (excidovat), bez krvácení a nutnosti šití.

Cena LASEROVÉHO ODSTRANĚNÍ kožního útvaru (v jednom sezení):

1. jedno ložisko - 1000 Kč, každé další - 500 Kč.
2. v případě četných drobných kožních útvarů (např. stopkaté fibromy) se cena stanovuje individuálně, až po vyšetření pacienta v lékařské ordinaci.

 •  Další možnosti odstranění některých kožních útvarů, a to bez nutnosti šití:

1. chirurgicky, např. ABRAZÍ ostrou lžičkou - 300 Kč, každý další - 150 Kč.
2. KRYOKAUTEREM nebo RADIOKAUTEREM - 400 Kč, každý další - 200 Kč.

 • Odstranění kožního útvaru (např. atypické mateřské znamínko) CHIRURGICKY, s následným šitím šetrným atraumatickým materiálem: 800 Kč, každý další - 400 Kč.

Místní znecitlivění

1. injekčně: 100 Kč / 1 amp.
2. povrchově: Emla krém a 12% lidokain v Pentravanu - od 100 Kč.

Histologické (mikroskopické) vyšetření

Chirurgicky a v některých případech i laserem odstraněná mateřská znamínka je možné odeslat k vyšetření specialistovi, který se zabývá výhradně kožní patologií (dermatohistopatolog). Cena vyšetření: orientačně 600 Kč / 1 vzorek.

POZOR: laserové i chirurgické odstranění mateřských znamínek a dalších kožních afekcí z estetických důvodů je optimální realizovat mimo teplé a slunečné měsíce roku. UV světlo působí nepříznivě na stopy po laseru i po chirurgickém výkonu minimálně 2-3 měsíce od výkonu. V teplém období je navíc obecně zhoršeno i hojení kůže.

KW: mateřská znamínka, mateřské znamínko, znamínka, znamínko, dermatoskop, odstranění laserem, laser.  

Lipolýza ultrazvukem

(neinvazivní ultrazvuková lipolýza Contour UltraShape)

Neinvazivní lipolýza ultrazvukem je nekrvavé a bezbolestné odstranění nadbytečné tukové tkáně v podkoží výkonným lékařským ultrazvukovým přístrojem firmy UltraShape - Syneron: v minulosti Contour I a nyní Contour I V3. Nový Contour I V3  je prvním strojem tohoto typu nejen v Brně, ale i v celé České republice.

V současnosti jde o jediné přístroje s reálně prokázaným účinkem na skutečné rozpouštění (tzv. emulzifikaci) tukové tkáně ultrazvukem bez poškození kožního povrchu (= neinvazivní lipolýza). 

Pozor: tuto vědecky a klinicky ověřenou technologii lipolýzy nelze, prosím, zaměňovat s nízkovýkonnými ultrazvukovými "kavitačními" stroji pro nelékaře a s radiofrekvenčními přístroji. Tyto technologie jsou určené pouze k ovlivnění celulitidy, případně k tonizaci ochablé kůže a samotné tukové buňky nemají šanci rozbít ani rozpustit! V případě lipolýzy Contour UltraShape nejde o pouhé "vypuštění vody" (přesněji tkáňového moku) ze zásobní tukové tkáně ultrazvukovým vlněním nebo teplem radiofrekvenčních proudů. V příslušné podkožní vrstvě jsou po výkonu Contour UltraShape tukové buňky ultrazvukovými rázy nenávratně zničeny (= lipolýza). V žádném případě se rovněž nejedná o invazivní a potenciálně rizikovou injekční "cholinovou" lipolýzu ani o vyrábění omrzlin na principu tzv. "kryolipolýzy a kryoliposukce"!

Během neinvazivní ultrazvukové lipolýzy Contour UltraShape nedochází k porušení kůže. Cílenými (tzn. fokusovanými) ultrazvukovými vlnami jsou při jednorázovém ošetření zásobní tukové buňky definitivně rozbity v hloubce 1 - 2 cm pod kožním povrchem (varianta Contour I ), u nového stroje Contour I V3  je rozsah lipolýzy ještě o 50% vyšší. Na stejném principu pracují přístroje urologů určené k rozdrcení některých typů močových kamenů. Terminologicky přesnější než lipolýza (nebo liposukce) by byl proto pojem lipotrypse (veřejností je však dosud preferován termín "liposukce").

Po "liposukci" ultrazvukem je uvolněný zásobní tuk přirozenou cestou postupně dopraven mízními cévami do krevního oběhu, následně zpracován játry a využit jako přirozený zdroj energie pro látkovou výměnu. Tento proces trvá celkem 2-4 týdny od jednorázové neinvazivní ultrazvukové liposukce Contour I UltraShape.

Pozor: lipolýzou uvolněný zásobní tuk se opravdu nevylučuje (!!!) z těla ven močí ani jiným způsobem, fyziologicky to rozhodně není možné a medicínsky je to úplný nesmysl. Obsah rozbitých tukových buněk se musí "spálit" v procesech látkové výměny. Po "liposukci" ultrazvukem je proto nutné na 3 týdny omezit jídla s vysokým obsahem tuku a s vysokou kalorickou hodnotou, vhodná je i lehká aerobní tělesná zátěž (zásobní tuk uvolněný ultrazvukovou lipolýzou se musí zmetabolizovat). Neinvazivní "liposukce" neslouží k léčbě obezity, velmi účinně však tvaruje postavu (body contouring). Ovlivňuje tukové polštáře tam, kde přirozené metody selhávají a nevedou k odstranění lokalizovaného nahromadění tuku. Na jiných (neošetřených) místech těla se nehubne.

Pokud je podkožní tuková vrstva silnější než 2cm, je možné uskutečnit neinvazivní "liposukci" ultrazvukem opakovaně, nejdříve však po 3 týdnech od předchozí ultrazvukové lipolýzy. Dřívější ošetření neinvazivní "liposukcí" nemá význam, ultrazvukové rázy by byly zacíleny do tuku již rozpuštěného a zatím nevstřebaného!

Hlavní výhody lipolýzy ultrazvukem Contour UltraShape:

 1. tuk se odbourává pouze v oblastech, kde je pro pacienta nežádoucí (neinvazivní liposukcí získá tělo souměrné tvary),
 2. časově relativně nenáročný výkon, bez nutnosti pobytu v nemocnici,
 3. není zapotřebí chirurgických nástrojů (bez jehel a skalpelu),
 4. nedochází ke krvácení, nevznikají modřiny, nerovnosti a jizvy,
 5. ošetření je minimálně bolestivé, není třeba místní ani celkové anestézie ("narkózy"),
 6. po ultrazvukové lipolýze není nutné nosit speciální stahovací prádlo, není tak omezena hygiena a ušetříte za jeho výrobu,  
 7. úbytek tukových buněk v ošetřené oblasti je trvalý, nové se zde již nevytvoří,
 8. neinvazivní liposukce ultrazvukem přináší jen minimální zdravotní rizika (nutné je vyloučit pouze pacienty s těžkou poruchou jater, s kardiostimulátorem, se špatně léčenou cukrovkou aj. metabolickými poruchami),
 9. na rozdíl od chirurgické liposukce neplatíte operační sál, anesteziologa ani kompresní prádlo,
 10. není nutná žádná speciální příprava, jen dvanáct hodin před neinvazivní ultrazvukovou liposukcí není vhodné protírat kůži pleťovým mlékem ani krémem. V den ošetření Contour I UltraShape je nutné v dané oblasti odstranit všechny přítomné chloupky,
 11. neinvazivní liposukci je možné kombinovat s metodami, které nekrvavě vypínají povadlou kůži (viz samostatná kapitola 3D radiofrekvence EndyMed Pro, akustická rázová vlna, karboxyterapieneablativní laser).

Fotografie

MUDr. Mojmír Müller - Liposukce ultrazvukem MUDr. Mojmír Müller - Liposukce ultrazvukem MUDr. Mojmír Müller - Fotogalerie
MUDr. Mojmír Müller - Fotogalerie MUDr. Mojmír Müller - Fotogalerie MUDr. Mojmír Müller - Fotogalerie

Ceny

Cena jednoho ošetření Contour I V3  UltraShape:

 • neinvazivní liposukce ultrazvukem jedné oblasti (orientačně do průměru 30 cm, např. břicho) nebo dvou párových oblastí (každá cca 15-20 cm v průměru, např. boky nebo bedra), maximálně však 600 impulsů: 15900 Kč. 
 • příplatek nad hranici 600 pulzů: 10 Kč za 1 impulz ultrazvukové lipolýzy. 
 • v ceně ošetření Contour I  a Contour I V3  UltraShape je vstupní vyšetření a kontrola výsledků neinvazivní liposukce do 1 měsíce od výkounu,
 • na případné druhé a event. třetí ošetření Contour UltraShape téže oblasti poskytujeme slevu až 10%.

KW: lipolýza, neinvazivní lipolýza, ultrazvuková lipolýza, lipolýza ultrazvukem, liposukce, neinvazivní liposukce, ultrazvuková liposukce, liposukce ultrazvukem, neinvazivní liposukce, UltraShape, Contour, Contour UltraShape, lipolýza Brno, liposukce Brno.

Konzultace

Konzultace vstupní (do 60 min.): 1000 Kč.

Konzultace kontrolní (do 30 min.): 600 Kč.

Konzultace se nehradí (tzn. je zdarma) v případě současného provedení některého z výkonů anebo při platbě objednaného výkonu dopředu - v hotovosti v den konzultace.

Pozor: nejsme smluvním pracovištěm žádné zdravotní pojištovny.

 

Ceny jsou uvedeny vč. DPH a jsou platné od 1. 9. 2019. Na případné slevy nevzniká právní nárok a jednotlivé slevy nelze sčítat.