Lékařský chemický peeling

(pro akné, jizvy, pigmentace a oživení pleti)

Povrchovým a středně hlubokým lékařským chemickým peelingem je možné ovlivnit nejen středně těžké a těžké formy akné (obvykle bez nutnosti nasazení celkové léčby, která je zatížena řadou vedlejších účinků), ale rovněž drobné atrofické ("propadlé") jizvy po akné, povrchové nerovnoměrné pigmentace, dále lehce povadlou pleť a jemné vrásky, včetně následků poškození kůže sluncem (tzv. dermatoheliosa). Optimálního výsledku je dosahováno peelingovým roztokem 20 - 30 % TCA, který má mnohem větší účinnost než obyčejně užívané 40 - 70 % acidum glycolicum.

Lékařský chemický peeling se opakuje v průměru dvakrát až pětkrát za sezónu, v intervalu tří až pěti týdnů. U těžké formy akné a např. výraznějšího projizvení kůže může být počet opakování vyšší (nejlépe v kombinaci s kvalitním světlem délky 630 nm - viz níže), případně je nutné použít některou z laserových metod - viz samostatné kapitoly (laserový resurfacing a laserová rejuvenace).

Začervenání po peelingu odezní obvykle v den výkonu (do večera), makroskopické olupování pleti je jen drobné, několik dnů. Peelingem ošetřená oblast nesmí být vystavována vlivu UV světla minimálně jeden měsíc od výkonu. Lékařský peeling není proto vhodné provádět během slunečných měsíců. Pacient trpící na časté opary rtů musí při peelingu obličeje preventivně užívat lék blokující množení viru herpes simplex (Zovirax tbl.).

Fotografie

MUDr. Mojmír Müller - Fotogalerie MUDr. Mojmír Müller - Fotogalerie

Ceny

Cena za jeden lékařský peeling:

Ceny výkonů
- obličej nebo výstřih: 1300 Kč,
- obličej a výstřih: 1600 Kč,
- záda: 1600 Kč,
- hřbety rukou (od zápěstí po prsty): 1300 Kč,
- břicho (pajizévky po těhotenství aj.): 1600 Kč.

Efekt lékařského peelingu na akné, jizvy a povadlou pleť dokážeme potencovat kombinací s intenzivním kontinuálním červeným LED světlem 630nm (tzv. RED-PEEL) firem Delong Instruments (ČR) a Omnilux Medical (Velká Británie) v jednom sezení. Kromě zvýšeného léčebného účinku se použitím red-peelu navíc výrazně zkracuje doba začervenání po chemickém peelingu.

Cena jednoho ošetření kombinací lékařský peeling + intenzivní světlo 630nm:

Ceny výkonů
- obličej nebo výstřih: 1600 Kč,
- obličej a výstřih: 1900 Kč.

KW: akné, jizvy, pigmentace, peeling.

Ceny jsou uvedeny vč. DPH a jsou platné od 1. 2. 2024. Na případné slevy nevzniká právní nárok a jednotlivé slevy nelze sčítat.

Další výkony:

Kompletní nabídka výkonů