Tetování a pigmentace - odstranění laserem

Tetování je poslední roky na velkém vzestupu. Přestože tetováže vznikají t.č. převážně v kvalitních profesionálních studiích, přibývá lidí, kteří chtějí po určité době svoje tetování změnit, upravit, případně zcela odstranit. V současnosti je nejlepší volbou k odstranění tetování lékařský Q-spínaný laser s velmi krátkým laserovým pulsem několika vlnových délek. V naší ambulanci v Brně nyní používáme Q-switched Nd:Yag laser Asset uznávané italské společnosti Quanta System. Laserový paprsek vlnové délky 532 nm a 1064 nm přednostně rozbíjí různobarevné umělé pigmenty v kůži i hnědé pigmentace pokožky, aniž by jakkoli poškodil kožní povrch či hlubší struktury pleti (selektivní fotoakustický efekt).

Permanentní make-up, který spontánně nemizí, resp. pacientce přestane vyhovovat, je rovněž možné odstranit laserem Asset Quanta System. Na rozdíl od laserů s dlouhým pulzem nehrozí poškození ošetřovaného obočí. Podobně je možné Q-spínaným laserem ovlivnit posuny vlastního hnědého kožního pigmentu (melaninu) – vrozené hnědé (hyper)pigmentace (skvrny barvy bílé kávy aj.), pihy, opatrně posuny pigmentu mladých žen (odborně melasma, chloasma) a velmi efektivně i kožní skvrny ve vyšším věku (senilní a solární lentigo a lentiginosa, tzv. stařecké skvrny a počínající stařecké bradavice). Pozor: laser Asset je vysokovýkonový lékařský přístroj, nejedná se o „hračku asijského typu“ pro nelékařská pracoviště s kolísavým výkonem a značným rizikem spálení okolních tkání a následným jizvením.

Začervenání po terapii kvalitním Q-spínaným laserem je jen přechodné, obvykle odezní během několika dnů, stroupky se tvoří minimálně, někdy mohou být přítomny drobné červené tečky (petechie). Laserový výkon je zapotřebí několikrát zopakovat, v průměru dvakrát (hnědé hyperpigmentace) až osmkrát (tetování), nejlépe s odstupem alespoň osmi týdnů. Přesnější prognózu nutného počtu opakování je možné stanovit až podle reakce tetování/pigmentace na první laseroterapii. Laserem ošetřená oblast nesmí být vystavována vlivu silnějšího UV světla minimálně dva měsíce od výkonu. V letních měsících musí pacient proto léčenou kůži chránit mechanicky (oděvem), případně účinným (kvalitním) a pravidelně nanášeným UV filtrem SPF 50+.

Léčbu Q-spínaným laserem je možné dle dohody s ošetřujícím lékařem doplnit dalšími metodami užívanými k odstranění tetování a hyperpigmentací - viz samostatné kapitoly laserový resurfacing, barevné sjednocení pleti diodovým KTP laserem.

Fotografie

MUDr. Mojmír Müller - Tetování a pigmentace - odstranění laserem MUDr. Mojmír Müller - Tetování a pigmentace - odstranění laserem MUDr. Mojmír Müller - Tetování a pigmentace - odstranění laserem

Ceny

Cena za jedno ošetření tetování a pigmentací Q-spínaným Nd:Yag laserem Asset Quanta System:

 • drobné ložisko, event. testovací ošetření (do 1x1cm) části většího postižení: 1000 Kč
   
 • čelo: 3900 Kč
 • oblast obočí: 1500 - 2000 Kč
 • povrch nosu: 2900 Kč
 • krajina pod očima (k lícním obloukům): 2900 Kč
 • tváře: 4900 Kč
 • oblast kolem úst: 2900 Kč
 • linka kolem červeně rtů: 1500 Kč
   
 • přední plocha krku: 4900 Kč
 • výstřih: 5900 Kč
 • hřbety rukou (od zápěstí po prsty): 3900 Kč
   
 • jiné části těla: záleží na dohodě při vstupní lékařské konzultaci, kromě velikosti tetováže záleží i na složitosti ornamentu, včetně počtu barev tetování (výše uvedené ceny jsou pro jednu barvu).

V případě vyššího počtu opakování je možné s lékařem domluvit od šestého sezení individuální slevu ve výši 5-20%.

KW: tetování, odstranění tetování, odstranění tetování Brno, permanentní make-up, odstranění permanentního make-upu, odstranění permanentního make-upu Brno, pigmentace, odstranění pigmentací, odstranění pigmentací Brno, laser, laser Brno, Q-spínaný laser, Q-switched laser, Nd:Yag laser, Q-switched Nd:Yag laser, Asset.

Ceny jsou uvedeny vč. DPH a jsou platné od 1. 9. 2019. Na případné slevy nevzniká právní nárok a jednotlivé slevy nelze sčítat.

Další výkony:

Kompletní nabídka výkonů