Mateřská znamínka a jiné kožní útvary

(vyšetření a odstranění laserem nebo chirurgicky)

Vyšetření mateřských znamínek a dalších kožních útvarů

K vyšetření mateřských znamínek a dalších kožních projevů máme k dispozici špičkový DERMATOSKOP německé firmy Heine Optotechnik. Zkušenému dermatologovi umožní precizní zhodnocení kožních změn a návrh dalšího postupu (odstranění znamínka chirurgicky nebo laserem, případně jen pravidelné sledování).
Cena: v rámci konzultace zdarma.
Digitální archivace dermatoskopického obrazu: 100 Kč á 1 znamínko.

Odstranění mateřských znamínek a dalších kožních změn   

  • Odstranění kožního útvaru (např. klidné mateřské znamínko, seboroická "stařecká" bradavice) je v ambulanci možné precizním CO2 LASEREM Slim E30 nebo diodovým LASEREM Velure S5 firmy Lasering (renomovaná americko-italská firma, žádná "čína nebo korea"). Laserem je možné ložisko odpařit (vaporizovat) i velmi jemně vyříznout (excidovat), bez krvácení a nutnosti šití.

Cena LASEROVÉHO ODSTRANĚNÍ kožního útvaru (v jednom sezení):

1. jedno ložisko - 1000 Kč, každé další - 500 Kč.
2. v případě četných drobných kožních útvarů (např. stopkaté fibromy) se cena stanovuje individuálně, až po vyšetření pacienta v lékařské ordinaci.

  •  Další možnosti odstranění některých kožních útvarů, a to bez nutnosti šití:

1. chirurgicky, např. ABRAZÍ ostrou lžičkou - 300 Kč, každý další - 150 Kč.
2. KRYOKAUTEREM nebo RADIOKAUTEREM - 400 Kč, každý další - 200 Kč.

  • Odstranění kožního útvaru (např. atypické mateřské znamínko) CHIRURGICKY, s následným šitím šetrným atraumatickým materiálem: 800 Kč, každý další - 400 Kč.

Místní znecitlivění

1. injekčně: 100 Kč / 1 amp.
2. povrchově: Emla krém a 12% lidokain v Pentravanu - od 100 Kč.

Histologické (mikroskopické) vyšetření

Chirurgicky a v některých případech i laserem odstraněná mateřská znamínka je možné odeslat k vyšetření specialistovi, který se zabývá výhradně kožní patologií (dermatohistopatolog). Cena vyšetření: orientačně 600 Kč / 1 vzorek.

POZOR: laserové i chirurgické odstranění mateřských znamínek a dalších kožních afekcí z estetických důvodů je optimální realizovat mimo teplé a slunečné měsíce roku. UV světlo působí nepříznivě na stopy po laseru i po chirurgickém výkonu minimálně 2-3 měsíce od výkonu. V teplém období je navíc obecně zhoršeno i hojení kůže.

KW: mateřská znamínka, mateřské znamínko, znamínka, znamínko, dermatoskop, odstranění laserem, laser.  

Ceny jsou uvedeny vč. DPH a jsou platné od 1. 9. 2019. Na případné slevy nevzniká právní nárok a jednotlivé slevy nelze sčítat.

Další výkony:

Kompletní nabídka výkonů