Omlazení pleti vyhlazením mimických vrásek a použitím výplní - fillerů

(výplňové materiály Radiesse, Restylane, Juvéderm, Belotero/Esthélis, Jolidermis, Yvoire)

Mimické vrásky

Omlazení (rejuvenace) pleti přírodním produktem C. botulinum je dosaženo díky vyhlazení mimických vrásek obličeje a krku. Tento typ lékařského omlazení elegantně a efektivně vyřadí nadměrné stahy mimických svalů v podkoží obličeje a krku. Po velmi jemném injekčním výkonu (ovšem z rukou zkušeného lékaře v naší ambulanci v Brně) se kůže přestává přehnaně řasit v průměru již za dva až tři dny, mimické (tzv. dynamické) vrásky se postupně vyhlazují a je zabráněno jejich dalšímu zhoršování - současně je dosaženo efektu léčebného a preventivního.

Účinek omlazení ovlivněním mimických vrásek přetrvává cca půl roku, po opakovaném ošetření i déle. Sebedražší krém nebo sérum proti vráskám se tomuto jednorázovému ošetření mimických vrásek nevyrovná účinností ani poměrem kvalita/cena. Navíc je omlazení vyhlazením mimických vrásek možné realizovat celoročně, je velmi šetrné, prověřené a bezpečné. Metoda je k omlazení používána dvě desetiletí, v medicíně celkem již přes třicet let (1984 - první užití v očním lékařství k léčbě šilhání). V naší ordinaci v Brně aplikujeme jen v ČR registrované kvalitní preparáty renomovaných výrobců z USA a západní Evropy (blíže zde nelze uvést kvůli zákonu o reklamě, během vstupní konzultace obdrží pacient podrobné informace).

Pozor: nezaměňujte, prosím, tento výkon (omlazení) s léčbou neurologických chorob typu spastických paréz (např. dětské mozkové obrny), u které se používají mnohonásobně vyšší dávky léčiva, a je proto nárazově provázena nežádoucími vedlejšími projevy, zvláště u menších dětí. Omlazení produktem C. botulinum patří v České republice pouze do rukou lékaře - specialisty. Nelékařská pracoviště mohou své klienty značně poškodit neodborným ošetřením, v nejlepším případě k omlazení "jen" nedojde.

Základní spotřeba léčiva a příslušná základní cena vyhlazení mimických vrásek (dle počtu užitých jednotek, přičemž počítáme 200 Kč za 1 jednotku "amerického" léčiva, resp. za 4 jednotky "evropské" varianty, jmenovitě zde nelze, bohužel, uvést kvůli zákonu o reklamě):

- vrásky kolem očí:

2x 4-6 jednotek, tzn. 1600-2400 Kč

 

- vodorovné vrásky na čele: 6-10 jednotek, tzn. 1200-2000 Kč

- svislé vrásky mezi obočím:

- vodorovné a svislé vrásky čela:

12-14 jednotek, tzn. 2400-2800 Kč

cca 14-18 jednotek, tzn. 2800-3600 Kč

 

- povislé ústní koutky:

2x 2 jednotky, tzn. 800 Kč
- příčné vrásky na krku: 10-20 jednotek, tzn. 2000 - 4000 Kč

Omlazení pleti vyhlazením mimických vrásek je možné úspěšně kombinovat s dalšími metodami rejuvenace, viz níže výplňové materiály a také samostatné kapitoly omlazení 3D radiofrekvencí EndyMed, omlazení frakčním laserovým resurfacingem, neablativní laserové omlazení a fotorejuvenace.

Poznámka:

Produkt C. botulinum je možné rovněž využít k šetrnému lékařskému odstranění nadměrného pocení (především v podpaží, méně vhodné jsou dlaně a plosky): efektivní je 6-12 měsíců po aplikaci, spotřeba je 1-2 jednotky na plochu 1x1cm.

U žen začínáme v podpaží dávkou 15 jednotek na 1 podpaží, tj. celkem 30 jednotek "amerického" léku, tzn. 5100 Kč za obě podpaží. U mužů bývá spotřeba vyšší (záleží na velikosti ošetřované plochy).

Výplňové materiály (fillery)

Vyrovnání hlubších kožních vrásek obličeje (převážně statických), vyplnění hlubokých vkleslých jizev a modelace rtů (zvýraznění červeně rtů), zvýraznění objemu lícních kostí aj. modelování obličeje získáme aplikací vstřebatelného výplňového materiálu, tzv. filleru (nejčastěji kyselina hyaluronová, resp. hyaluronát = lidově "kyselina", dále hydroxylapatit, dříve kolagen). Používáme jen upravené látky tělu vlastní, vždy bez problémů zcela odbouratelné. Nevstřebatelné (permanentní) výplňové materiály pro jejich potenciální rizikovost v naší ambulanci v Brně zásadně neužíváme.

Konečná cena, včetně aplikace filleru:

 1. Hluboké rýhy
   
  • Radiesse (partikulární hydroxylapatit): 10 tis. Kč / balení (1,5 ml), trvání účinku v průměru 2 roky.
  • Fortélis extra - nově Belotero Intense (monofázický polydenzifikovaný  hyaluronát): 7 tis. Kč / balení (1 ml), účinný přes 1 rok.
  • Juvéderm voluma (monofázický hyaluronát s patentovanou technologií vycross ): 7 tis. Kč / balení (1 ml), účinek až 1.5 roku.
  • Jolidermis 25 (monofázický hyaluronát): 5 tis. Kč / balení (1 ml), účinný průměrně 9-12 měsíců.
  • Yvoire volume s (hybridní hyaluronát): 6 tis. Kč / balení (1 ml), účinný cca 12 měsíců.
 2. Středně hluboké rýhy, modelace rtů, vyhlazení propadlých jizev
   
  • Restylane (jedinečný bifázický hyaluronát): 7 tis. Kč / balení (1 ml), efekt přetrvává minimálně 9 měsíců.
  • Esthélis basic - nyní Belotero Balance (monofázický polydenzifikovaný  hyaluronát): 7 tis. Kč / balení (1 ml) nebo 5 tis. Kč / balení (0,6 ml), účinek 9-12 měsíců.
  • Emervel lips (zcela nový hyaluronát od výrobce Restylanu): 6 tis. Kč / balení (1 ml), výdrž až 1 rok.
  • Juvéderm volbella (monofázický hyaluronát s patentovanou technologií vycross ): 6 tis. Kč / balení (1 ml), efektivní v průměru 1 rok (včetně červeně rtů).
  • Juvéderm ultra 3 (monofázický hyaluronát): 5 tis. Kč / balení (1 ml), účinek alespoň 9 měsíců.
  • Jolidermis 24+ (monofázický hyaluronát): 4 tis. Kč / balení (0.8 ml), účinný průměrně 9-12 měsíců.
  • Yvoire classic s (hybridní hyaluronát): 5 tis. Kč / balení (1 ml), účinný cca 12 měsíců.
  • Cristal face (monofázický hyaluronát): 7 tis. Kč / balení (2 ml), účinek nejméně 6-9 měsíců.
 3. Jemné povrchové vrásky
   
  • Esthélis soft - nově Belotero Soft (lehký monofázický polydenzifikovaný  hyaluronát): 6 tis. Kč / balení (1 ml), podle místa omlazení účinkuje 6-12 měsíců.
  • Restylane vital (jemný bifázický hyaluronát): 6 tis. Kč / balení (1 ml), efekt přetrvává 6-12 měsíců.

KW: omlazení, omlazení Brno, vyhlazení vrásek Brno, omlazení vyhlazením vrásek, vrásky Brno, mimické vrásky, dynamické vrásky, statické vrásky, radiesse, restylane, esthélis, fortélis, belotero, juvéderm.

Ceny jsou uvedeny vč. DPH a jsou platné od 1. 2. 2024. Na případné slevy nevzniká právní nárok a jednotlivé slevy nelze sčítat.

Další výkony:

Kompletní nabídka výkonů