Depilace laserem

(odstranění chloupků laserem Candela GentleLase Pro-U)

Depilace laserem na lékařském pracovišti umožňuje trvalé odstranění nežádoucího ochlupení (lékařská laserová depilace - princip viz níže). Naše ambulance v Brně disponuje moderním alexandritovým depilačním laserem americké výroby Candela GentleLase Pro-U. Dříve používané diodové depilační lasery MeDioStar XTSoprano XL a Soprano XLi jsme již vyřadili pro jejich zastaralost.

Principem lékařské laserové depilace (jen terminologicky přesnější je pojem laserová epilace) je přednostní vychytávání laserového světla pigmentem v koříncích chloupků, aniž by se spálila okolní tkáň. Chloupky světlé proto reagují na laserovou depilaci mnohem hůře než tmavé (čím tmavší a silnější chloupky, tím pro laserovou depilaci lépe !). Pro všechny typy vysokovýkonových depilačních laserů stále platí, že laserová energie efektivně zničí pouze kořínky (folikuly) pigmentovaných chloupků, které jsou v okamžiku laserového ošetření v růstové fázi. Množství kořínků v růstové fázi není možné ovlivnit, v nejčastěji depilovaných oblastech těla (třísla, podpaží, lýtka) obvykle kolísá okolo 20% z celkového počtu folikulů. Interindividuální variabilita je však značná. K dosažení požadovaného efektu depilace je proto nutné vykonat více laserových depilací, jejich celkový počet ale bohužel není možné dopředu odhadnout. U oblastí těla jako jsou třísla, podpaží, lýtka jde v průměru o čtyři až šest laserových depilací, vždy s pravidelným odstupem. Pokud je kořínek jednou lékařským depilačním laserem zničen, znovu se již neobnoví (efekt je trvalý) - nové chloupky se po narození už nezakládají, jen vlivem pohlavních hormonů (především během puberty) tmavnou a zesilují.  

Chloupky bez pigmentu depilační laser nezasáhne vůbec. Je to problém nejen chloupků šedivých, ale i tzv. lanuga - jemné, velmi světlé chloupky v obličeji u žen, na zádech mladých můžů atd. U tohoto ochlupení není možné vyloučit, že během let některé jemné a světlé chloupky ztmavnou, zesílí a začnou reagovat na laserovou depilaci. Tento proces může mít různé příčiny a nejde často nijak ovlivnit (urychlit, nebo naopak úplně zastavit). U žen může být způsoben vyšší reaktivitou chlupových kořínků na tzv. androgenní hormony, případně zvýšenou hladinou těchto hormonů (může potom pomoci hormonální antikoncepce s tzv. antiandrogenním efektem), resp. nedostatkem ženských hormonů po přechodu (efektivní může být substituční léčba v režii gynekologa). U mužů často chloupky zad tmavnou ještě mnoho let po pubertě. Do ukončení tohoto vývoje není laserová depilace zad zcela efektivní, likviduje jen aktuálně přítomné tmavé ochlupení, jemné a světlé chloupky přežijí a v průběhu dalšího života mohou tmavnout. 

Celkový počet laserových depilací je tak dán více faktory. Kromě dodržování předepsaných intervalů mezi laserovými depilacemi záleží především na množství kořínků v růstové fázi během depilace laserem (nelze ovlivnit), na velikosti a barvě chlupových kořínků (tmavší a silnější chloupky reagují lépe), na použité energii dostatečně výkonného depilačního laseru (určuje pouze erudovaný lékař) a na správné vlnové délce laserového světla (dáno typem přístroje - zlatým standardem depilačních laserů je t.č. vlnová délka 755 a 810 nm).

Důležité upozornění: minimálně několik týdnů před depilací laserem nesmí být chloupky vytrhávány, jinak klesá účinnost laserové depilace. Holení a stříhání zakázáno není. Před laserovým výkonem je nutné chloupky velmi dobře oholit, nejlépe v den ošetření ráno nebo alespoň večer před laserovým zákrokem. V opačném případě je laserová depilace zbytečně bolestivá, zvyšuje se riziko puchýřků a stroupků (jde o rozdíl proti starším laserům, které vyžadovaly "strniště"). Dvanáct hodin před laserovou depilací není vhodné protírat kůži pleťovým mlékem, krémem ani antiperspirantem (může se jinak snížit efekt laserové depilace). Před laserovou depilaci diodovým laserem (Soprano XL a XLi) nevadí lehké opálení, pro alexandritový laser Candela je však snědší kůže problém, hrozí spálení opálené pokožky. Následně je po depilaci laserem zcela striktně zakázáno slunění jen na dva až tři týdny (obvykle stačí použít mechanické krytí oděvem nebo kvalitním a pravidelně nanášeným UV filtrem s SPF 50+).

Pozornezaměňujte, prosím, naše lékařské vysokovýkonové depilační lasery s nelaserovými fototerapeutickými přístroji (např. kosmetické IPL - pulzní světlo), jež nevyžadují přítomnost lékaře a v žádném případě nemohou zaručit často proklamovaný trvalý efekt depilace. Tyto kosmetické (nelékařské) přístroje mají, bohužel, velmi nízký výkon a řadu balastních vlnových délek a skutečně nedokáží zničit všechny zárodečné buňky chlupových kořínků, pouze jejich růst přechodně utlumí, podobně jako např. depilace voskem (cena těchto kosmetických procedur však bývá, bohužel, nesrovnatelná ... ).

Fotografie

MUDr. Mojmír Müller - Laserová depilace MUDr. Mojmír Müller - Laserová depilace MUDr. Mojmír Müller - Laserová depilace MUDr. Mojmír Müller - Laserová depilace MUDr. Mojmír Müller - Laserová depilace MUDr. Mojmír Müller - Laserová depilace MUDr. Mojmír Müller - Laserová depilace MUDr. Mojmír Müller - Laserová depilace MUDr. Mojmír Müller - Laserová depilace MUDr. Mojmír Müller - Laserová depilace MUDr. Mojmír Müller - Laserová depilace

Ceny

Cena jedné depilace naším nejnovějším depilačním laserem Candela GentleLase Pro-U (upřesnění viz pod tabulkou): 

Ceny 1 laserové depilace    
- horní ret:   800 Kč
- brada:   1200 Kč
- srůst obočí:   600 Kč
- korekce holeného obočí:   1500 Kč
- obličej (tváře, rty a brada)   3000 Kč
- ušní boltce:   2000 Kč
- přední plocha krku (zarůstající vousy aj.):    1500 Kč
 
- podpaží (samozřejmě obě):   1500 Kč
- paže:   3500 Kč
- předloktí:   3000 Kč
- ruce od zápěstí po prsty:   1500 Kč
 
- okolí prsních dvorců:   1500 Kč
- hrudník:   od 4000 Kč
- břicho:   od 4000 Kč
 
- ramena:   2500 Kč
- šíje:   1500 Kč
- záda:   od 8000 Kč
 
- třísla (bikini lines):   1500 Kč
- třísla + přilehlá část hýždí:   2000 Kč
- třísla + stydké pysky:   3000 Kč
- třísla + pysky + Venušin pahorek:    3500 Kč
- hýždě:   od 2500 Kč
- okolí konečníku (mezi hýžděmi):   2000 Kč
 
- nárty:   1500 Kč
- lýtka:   od 4500 Kč
- kolena:   1500 Kč
- stehna:   od 8000 Kč
 
- malé ložisko do 1x1 cm   600 Kč

Cena laserové depilace oblasti s individuálně velmi kolísavou plochou (např. stehna, záda) bude stanovena během vstupní konzultace, základní ceny (viz výše ceny s "od") jsou stanoveny pro průměrnou populaci. V případě ošetření více oblastí depilačním laserem najednou je možné při vstupní konzultaci dohodnout individuální slevu 5-10% z celkové ceny laserové depilace. Pokud si pacient přeje depilovat laserem jen polovinu oblasti (např. horní polovinu zad), cena laserové depilace se snižuje na 75%. 

KW: depilace, depilace laserem, laserová depilace, epilace, epilace laserem, laserová epilace, depilace Brno, epilace Brno, lékařská depilace, lékařská epilace, depilace v Brně, epilace v Brně, laser Brno.

Ceny jsou uvedeny vč. DPH a jsou platné od 1. 2. 2024. Na případné slevy nevzniká právní nárok a jednotlivé slevy nelze sčítat.

Další výkony:

Kompletní nabídka výkonů