Cévky, žilky, varixy

(odstranění cévními lasery)

Odstranění neestetických žilek a cévních abnormit ("popraskané" červené cévky v obličeji, fialové "metličky" na stehnech a na lýtkách, cévní znamínka - "ohně") je možné lékařskými diodovými cévními lasery italské firmy Lasering: Velure S5 Lasering (532 nm s frakční technologií MiXto VX) a Velure S9 Lasering s vlnovou délkou 940 nm (rok výroby 2016, první na Moravě  - dříve užíván německý MeDioStar XT 810 nm s vaskulárním upgradem).

Začervenání po laserovém ošetření většinou odezní do druhého dne, stroupky se tvoří minimálně. V průměru jsou nutná dvě ošetření s optimálním odstupem šesti až deseti týdnů. Dodržení intervalu zvyšuje účinnost laseroterapie. U části pacientů stačí jedno ošetření, jindy je v doporučeném rozmezí nezbytný i třetí laserový výkon (níže uvedené ceny jsou za jedno sezení). Cévní znamínka (lidově "oheň", přesněji naevus flammeus) vyžadují laserových ošetření mnohdy podstatně více. V případě "růžovky" (rosacea) je, pokud nestačí preventivní režimová opatření, nutné po jednom až několika letech od úspěšné laseroterapie přistoupit k další léčbě nově vytvořených žilek. Obdobně u "metliček" (mikrovarixů) na dolních končetinách - záleží na tíži žilní nedostatečnosti (zjistí flebologické vyšetření) a dodržování režimových opatření pacientem. Podrobné informace, včetně prognózy, obdrží pacient vždy při vstupní lékařské konzultaci.

Cévním laserem léčená oblast nesmí být vystavována vlivu UV světla minimálně dva měsíce od výkonu. Optimálním obdobím pro tento typ laserové terapie je proto podzim a zima, méně již velmi časné jaro. Alespoň dva týdny po ošetření cévním laserem se nesmí léčená oblast přehřívat - překrvovat, je nezbytné tak vynechat saunu, sport, tanec, konzumaci alkoholu atd.  

Fotografie

MUDr. Mojmír Müller - Cévky, žilky, varixy MUDr. Mojmír Müller - Cévky, žilky, varixy MUDr. Mojmír Müller - Cévky, žilky, varixy MUDr. Mojmír Müller - Cévky, žilky, varixy

Ceny

Cena za jedno ošetření cévním laserem Velure S5 MiXto VX nebo Velure S9:

 • drobné ložisko, ev. testovací ošetření (do 1x1 cm) části většího postižení: 1000 Kč
 • v obličeji:
  1. nos - 2900 Kč
  2. oblast pod očima (nebo centrum tváří) - 2900 Kč
  3. čelo - 3900 Kč
  4. tváře - 4900 Kč
 • přední plocha krku: 4900 Kč 
 • výstřih: 5900 Kč
 • rozsáhlejší postižení: cena dohodou, dle ošetřené plochy; příklady:
  1. lýtka s "metličkovými" varixy - od 2900 Kč
  2. stehna s "metličkovými" varixy - od 3900 Kč

KW: cévky, žilky, popraskané cévky, popraskané žilky, metličky, cévní laser, laser, MiXto, laser Velure

Ceny jsou uvedeny vč. DPH a jsou platné od 1. 9. 2019. Na případné slevy nevzniká právní nárok a jednotlivé slevy nelze sčítat.

Další výkony:

Kompletní nabídka výkonů